Štátny podnik pripravuje súťaže na ťažbu za vyše 256 miliónov eur

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Banská Bystrica 16. augusta (TASR) – Štátny podnik Lesy SR spustí v najbližších dňoch verejné obstarávanie na ťažbu dreva na obdobie nasledujúcich štyroch rokov za viac ako 256 miliónov eur. Podmienky tendra sú nastavené tak, aby sa do neho mohli prihlásiť aj malé firmy a živnostníci. TASR o tom dnes informoval hovorca Lesov SR Vlastimil Rezek.

Podnik počíta s vyhlásením minimálne 130 súťaží, ktoré budú zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania do konca augusta, pričom ich ukončenie a podpis rámcových zmlúv sa predpokladá v prvej polovici novembra.

"Naším záujmom pri nastavovaní podmienok súťaže bolo, aby sme umožnili prístup do rámcových dohôd aj drobným dodávateľom prác a zároveň, aby sme zabezpečili plynulý chod podniku," uviedol poverený generálny riaditeľ podniku Jozef Staško.

Podľa neho účasť živnostníkov a malých firiem, a tým aj zachovanie zamestnanosti v podhorských oblastiach, umožní nízka zábezpeka v maximálnej výške 500 eur na jednu súťaž a obmedzenie plochy na jednotlivé súťaže maximálne na úroveň lesnej správy (približne 6800 hektárov). Zároveň bude mať každá súťaž až 30 víťazných uchádzačov, s ktorými budú podpísané štvorročné rámcové zmluvy.

Lesy SR ročne vyťažia na území celého Slovenska okolo štyroch miliónov kubických metrov dreva a vzhľadom na rozdielnosť terénov potrebujú dodávateľov všetkých dostupných ťažbových a dopravných technológií od motorových píl cez traktory, kone, navijaky až po lanovky. Víťazní uchádzači s podpísanými rámcovými zmluvami budú v priebehu nasledujúcich štyroch rokov medzi sebou súťažiť o konkrétne zákazky na ťažbu a dopravu dreva po odvozné miesta podľa aktuálnych potrieb podniku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.