VIDEO: OH2016: Kanoistu Farkasa mrzí Tarnovschiho doping

Na snímke slovenský rýchlostný kanoista Vincent Farkas v cieli B finále na 1000 m na XXXI. letných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro, 16. augusta 2016. FOTO TASR - Michal Svítok Foto: TASR Michal Svítok

Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Rýchlostný kanoista Vincent Farkas sa nakoniec dostane do najlepšej desiatky svojej disciplíny C1 na 1000 m, no takýmto spôsobom to nechcel. Mladý slovenský reprezentant si totiž vylepšil pozíciu vďaka tomu, že jeho súper z Moldavska dopoval.

"Dozvedel som sa, že budem desiaty, keďže chytili moldavského pretekára, ktorý dopoval. Bohužiaľ, stala sa tu takáto vec a to ma mrzí. Fakt som si myslel, že má taký talent a ukázalo sa, že je to celé inak," povedal Farkas pre TASR.

Serghei Tarnovschi pôvodne získal bronzovú medailu, no keďže mal pozitívny výsledok na predsúťažnom teste, Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) ho suspendovala. Bronz tak poputuje do rúk Iľju Štokalova z Ruska. "Je smutné, že sa niečo také stalo. Človek sa pripravuje štyri roky a potom ho predbehne nejaký podvodník."

Farkas je inak so svojou premiérovou olympiádou spokojný. "Je to tu perfektné, super. Teším sa z toho, že som tu. Všetko je pre mňa nové. Videl som tu veľa športovcov, známych aj neznámych. Atmosféra je úplne iná, ako na nejakých majstrovstvách sveta či Európy. Je tu nesmierne veľa športovcov a je super byť jedným z nich," uviedol.

V olympijskej dedine videl všetkých konkurentov z kanoistiky, spoznal viacero atlétov, no nepodarilo sa mu stretnúť jednu z najjagavejších hviezd brazílskej olympiády: "Chcel som sa stretnúť s Boltom, zatiaľ sa mi to nepodarilo. Ale aspoň som ho videl v akcii. Keď sa objavil na štadióne, všetci ľudia na tribúnach kričali jeho meno a fandili mu. To bolo super."

Posledné dni v Riu strávi povzbudzovaním ďalších slovenských športovcov a spoznávaním pamiatok. Za sebou už má tú najväčšiu. "Už sme boli na Corcovade pozrieť sa na sochu Krista, veľmi sa mi páčilo. Ešte chceme ísť na Copacabanu, okúpať sa. Chodíme spolu s Peťom Gellem a uvidíme, čo sa nám ešte podarí," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.