Rekonštrukcia škôl a škôlok v Karlovej Vsi stála takmer 200.000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 23. augusta (TASR) - Bratislavská Karlova Ves využila letné mesiace na rekonštrukčné práce školských budov a zariadení, ktoré dokopy vyšli takmer 200.000 eur. Najväčšou rekonštrukciou prešla Základná škola (ZŠ) Alexandra Dubčeka na Majerníkovej. V nej dala samospráva kompletne zrekonštruovať sociálne zariadenia na štyroch podlažiach za 75.712 eur. TASR o tom informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

"Miestne zastupiteľstvo v rozpočte významne podporuje rekonštrukcie škôl a škôlok. Väčšinu prác sme sa snažili urobiť počas letných prázdnin, keď sú objekty prázdne a stavebné práce neobmedzujú prevádzku škôl," priblížil zástupca starostky Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Komplexnou rekonštrukciou a zateplením prešla aj strecha ZŠ na Karloveskej. Výmena bleskozvodov stála 42.959 eur, vymaľovanie celej chodby a ôsmich tried 6850 eur. "Kompletnou výmenou prejde aj PVC krytina," podotkol Heldes.

Z nevyužívaných priestorov bývalého školníckeho bytu v Materskej škole (MŠ) Majerníkova 11 sa vytvorili priestory pre novú triedu. Rekonštrukcia stála 26.665 eur. Ďalších takmer 20 škôlkarov sa môže tešiť do novej triedy v MŠ Majerníkova 60. Na úpravu bývalých tried základnej školy, vrátane kompletnej rekonštrukcie sociálnych zariadení, sa vynaložilo 40.953 eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.