Pacienti fakultnej nemocnice v Žiline sú spokojní s lekármi a sestrami

Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc

Žilina 24. augusta (TASR) – Hospitalizovaní pacienti v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) sú najviac spokojní s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou a službami na oddelení urológie, neurochirurgie a v liečebni pre dlhodobo chorých. Vyplýva to z analýzy prieskumu spokojnosti pacientov za prvý polrok tohto roka, ktorú si nemocnica spracováva v rámci systému manažérstva kvality.

Podľa hovorkyne nemocnice Viery Jurčiovej boli za prvý polrok pacienti spokojní s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou a službami na 95,5 percenta. "V porovnaní s uplynulým rokom je to nárast o takmer tri percentá. Najspokojnejší boli pacienti s prístupom a správaním lekárov a sestier. Najmenej spokojní boli so stravovaním a orientáciou v areáli nemocnice," doplnila Jurčiová.

"Teším sa z pozitívnych reakcií. Pokiaľ ide o tie negatívne, hľadáme optimálne riešenia. Po plánovanej rekonštrukcii parkovacích miest budeme riešiť i orientačné a navigačné tabule v areáli nemocnice. Tiež som požiadal asistentky výživy, aby častejšie navštevovali oddelenia, na ktorých sa pacienti sťažujú na stravu," uviedol riaditeľ žilinskej fakultnej nemocnice Ivan Mačuga.

Prieskum spokojnosti môže vyplniť každý hospitalizovaný pacient pri odchode z oddelenia do domácej starostlivosti. Vyjadrenie k poskytovanej zdravotnej starostlivosti a službám je anonymné, dodala hovorkyňa žilinskej fakultnej nemocnice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.