Hanušovský jarmok ponúkne na jubilejnom ročníku približne 60 stánkov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Remiaš

Hanušovce nad Topľou 2. septembra (TASR) – Hanušovský jarmok, ktorý sa dnes začal, ponúkne na jubilejnom 25. ročníku obyvateľom, ale aj návštevníkom mesta približne 60 predajných stánkov. TASR o tom informovala Edita Koščová z Mestského úradu Hanušovce nad Topľou. Remeselníkov je podľa jej slov pomenej, jarmoční hostia budú môcť vidieť výrobu drevených varešiek i predmetov z prútia.

Jarmok prinesie do mesta počas obidvoch dní atmosféru oddychu, stretnutí rodín, známych a priateľov pri kultúrnych programoch i spoločných posedeniach. Vystúpi miestny folklórny súbor Oblík, košický Železiar či Adam Ďurica s kapelou. Počas jarmoku navštívia Hanušovce nad Topľou aj zástupcovia z družobného českého mesta Veľká Bíteš.

Jarmočný predaj bude dnes prebiehať do 19.00 h, v sobotu (3. 9.) začne o 7.00 h a ukončí sa o 18.00 h.

História jarmoku v Hanušovciach nad Topľou siaha až do roku 1332, kedy sa táto dovtedy dedina stala mestečkom, ktoré zároveň dostalo povolenia, aby sa tu každú sobotu konal trh. Tie sa stali ekonomickým základom ďalšieho rozvoja vtedajšej samosprávy. Novodobý hanušovský jarmok sa prvýkrát uskutočnil koncom septembra 1991.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.