Návštevníci Dní sv. Huberta môžu využiť kyvadlovú dopravu

Ilustračné foto Foto: TASR

Svätý Anton 2. septembra (TASR) - Organizátori celoslovenských poľovníckych slávností Dni sv. Huberta, ktoré sa konajú tento víkend v obci Svätý Anton (okres Banská Štiavnica) zabezpečili pre návštevníkov kyvadlovú dopravu. Využiť ju budú môcť v oba dni podujatia, teda v sobotu 3. aj v nedeľu 4. septembra.

"Hlavne domácim ale aj turistom, ktorí budú v Banskej Štiavnici odporúčame využiť kyvadlovú dopravu. Autobus ich od križovatky pri obchode Billa v Banskej Štiavnici dovezie až pod kaštieľ," priblížila Jana Slaná z Múzea vo Svätom Antone s tým, že sa tak vyhnú starostiam s parkovaním, ktoré bude možné aj na niekoľkých záchytných parkoviskách v rámci obce.

Dni svätého Huberta sa budú v areáli svätoantonského kaštieľa konať už po 26. raz. Aj vzhľadom na pekné počasie očakávajú organizátori podujatia hojnú účasť návštevníkov. Podľa Slanej by to mohlo byť približne 7500 až 8000 ľudí.

Podujatie otvoria v sobotu o 9.30 h. slávnostným ceremoniálom. Bohatý program bude pripravený v parku - vystúpenie sokoliarov sv. Bavona, vtipná súťaž 5F, hádzanie flinty do žita, ukážky streľby z replík historických poľovníckych zbraní a mnoho iného. Návštevníkom tiež bude sprístupnená historicko-poľovnícka expozícia a výstavy Vtáky a Poľovníctvo vo fotografii. Súčasťou sobotňajšieho programu bude aj Hubertovská kvapka krvi, ktorá má každoročne veľkú odozvu. V sýpke budú tento rok vystavené Unikátne trofeje Spiša. Slávnosti vyvrcholia v nedeľu Svätohubertovskou omšou na nádvorí kaštieľa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.