Slovenskí kickboxisti priniesli z MS juniorov desiať medailí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Dublin 3. septembra (TASR) - Tri zlaté, jedna strieborná a šesť bronzových medailí. Taký je záverečný účet pre Slovensko na WAKO MS juniorov a kadetov v kickboxe, ktoré sa v piatok skončili v Dubline.

V posledný deň zasiahlo do akcie viacero Slovákov. Najprv Viktória Kažíková v lightcontacte junioriek do 50 kg nastúpila v semifinále proti vysokej Maďarke Lívii Murvai, ktorá sa presadzovala v zápase najmä kopmi. Nakoniec skončil zápas diskvalifikáciou Slovenky za nedovolený spôsob boja-tlačenie, takže nakoniec zostala Viktória zostala bronzová.

Hneď po nej nastúpila na tatami Stella Levická proti Talianke Giulia Baffelliovej, v ktorom talianska pretekárka predčila súperku a vyhrala 3:0 na body, čo znamenalo bronz pre Slovensko.

Marek Karlík nastúpil k svojmu finále v kicklighte juniorov do 74 kg proti talianskemu pretekárovi Giacomovi Licherimu. Karlík disciplinovane plnil taktické pokyny, presadzoval sa technicky, napokon zaknihoval víťazstvo 3:0 na body a stal sa majstrom sveta.

Do druhého slovenského finále na stúpila staršia kadetka, Réka Harajdová, v kicklighte do 46 kg proti Poľke Pauline Turulskej. Tá využívala svoju výškovú prevahu a dĺžku paží a nôh. Tento hendikep sa snažila Slovenka eliminovať ohromnou bojovnosťou a nasadením, čo spôsobovalo jej súperke i kondičné problémy. Réke sa však nepodarilo stiahnuť bodový náskok poľskej pretekárky a tak po prehre 0:3 na body zostalo pre Slovensko striebro.

V ďalšom finále si dala Viktória Kažíková repete proti Maďarke Lívii Murvaiovej, tentoraz v kicklighte. Tu sa už Slovenka presadzovala najmä kopmi na stehná súperky, pomaly a disciplinovane bodovala so záverečným bodovým účtom 3:0 a získala titul majsterky sveta.

Do posledného slovenského finále i zápasu na MS vôbec nastúpila Sarah Saloňová, 14-ročná staršia kadetka, v kicklighte do 60 kg proti reprezentantke Juhoafrickej republiky Carle De Wetovje. Vo vyrovnanom a emóciami vybičovanom zápase sa nakoniec obrovskou bojovnosťou presadila Saloňová a získala tretie slovenské zlato na mládežníckych MS.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.