VIDEO: Rozprávky o Mimi a Líze sa objavia aj v slovenských kinách

Ilustračné foto Foto: PAFF

Bratislava 3. septembra (TASR) - Príbehy dvoch nerozlučných kamarátok Mimi a Lízy spoznali nedávno deti vo francúzskych a belgických kinách. Tentoraz sa objaví séria rozprávok na veľkých filmových plátnach aj na Slovensku. Od dnešného dňa uvedú kiná v Bratislave, Spišskej Novej Vsi, Senci, Martine a v ďalších 30 mestách pásmo s rozprávkami - Tmy sa nemusíš báť, Zbohom farba sivá, Tety z pexesa, Neviditeľná ryba, Zakliaty čas, Dážďovka Tour a Zrkadlo. TASR o tom informovala Mária Hejtmánková Lampertová z produkčnej spoločnosti Fool Moon.

"S Mimi a Lízou totiž deti zažívajú množstvo dobrodružných a vtipných momentov. Zároveň však spoznávajú aj posolstvo o tolerovaní všetkých bez rozdielu. Aj keď je Mimi nevidomá, jej svet nie je sivý a smutný, práve naopak," povedala Hejtmánková Lampertová. Mimi je podľa nej silná osobnosť, ktorá čokoľvek okolo seba vníma veľmi intenzívne ostatnými zmyslami a často práve vďaka nim dokáže vyriešiť zložitý problém. Líze i ostatným dokazuje, že svet nevidomého kamaráta je neobyčajne pestrý a oplatí sa ho spoznať.

"Rodičia túžia ukázať svojim ratolestiam tie najlepšie a najhodnotnejšie veci nášho života. Prostredníctvom pestrofarebných zážitkov dvoch kamarátok sme sa snažili otvoriť vesmír, v ktorom tieto hodnoty deti nachádzajú," prezradila režisérka Katarína Kerekesová, ktorá tvorila námet a scenár tohto seriálu s Katarínou Molákovou. Za výtvarnými návrhmi stojí Kerekesová s Borisom Šimom, za hudbou Marek Piaček.

"Na projekte pracoval kolektív kreatívnych ľudí. Mnohí z nich sú aj rodičmi, takže sme si mohli vyskúšať priamo na ich deťoch, ako jednotlivé príbehy fungujú. Sme veľmi radi, že si Mimi a Lízu napokon obľúbili aj iné deti, dokonca nielen na Slovensku," podotkla Kerekesová.

Prvých sedem dielov seriálu Mimi a Líza malo premiéru vo vysielaní RTVS počas vianočných sviatkov v roku 2013. O dva roky neskôr televízia odvysielala všetkých 13 epizód. Podľa seriálu vznikli aj dve detské knihy. Teraz príbehy kamarátok Mimi a Lízy prichádzajú na filmové plátna.

Projekt Mimi a Líza vznikol v koprodukcii produkčnej spoločnosti Fool Moon, RTVS a štúdia ekran aj vďaka podpore Audiovizuálneho fondu SR. Okrem filmového spracovania sa príbehy dvoch kamarátok pretavili aj do rozhlasových rozprávok a knižnej podoby. Prístupné sú aj prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.