Na bratislavské hody budú dohliadať policajti aj so psami

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP

Bratislava 3. septembra (TASR) – Počas hodov a vinobraní, ktoré sa budú v najbližších dňoch konať vo viacerých mestských častiach v Bratislave, bude na verejný poriadok dohliadať viac mestských policajtov i policajní kynológovia so psami. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície Bratislavy Ľubomíra Miklovičová.

Policajných kynológov nasadzuje mestská polícia na akcie hromadného charakteru, ako sú kultúrne a športové podujatia či protestné zhromaždenia. Uplynulý víkend napríklad zabezpečovali verejný poriadok počas Dňa Rusoviec i na festivale na Zlatých pieskoch.

"V najbližších dňoch budú preventívne pôsobiť najmä na hodoch v Lamači, vo Vrakuni, Ružinove, Dúbravke, Karlovej Vsi a na vinobraní v Rači," priblížila Miklovičová. "V súčasnosti pôsobí v bratislavskej mestskej polícii desať psovodov a 13 psov. Všetky psy sú plemena nemecký ovčiak. Sú schopné vyhľadať stratenú osobu či vec, nie sú však trénované na vyhľadávanie drog, zbraní alebo peňazí," podotkla hovorkyňa.

Na snímke stánok ponúkajúci lekvárové zlepence a gaštanovo-kokosové guličky na Vegánskych hodoch, ktoré sa konali na Námestí slobody v Bratislave v sobotu 5. septembra 2015. Foto: TASR/Martin Baumann

Stanica jazdnej polície a kynológie mestskej polície pôsobí v Bratislave už 20 rokov. Zo všetkých mestských a obecných polícií na celom území Slovenska majú podľa Miklovičovej jedine bratislavskí mestskí policajti samostatnú stanicu policajnej kynológie.

"Stanica má vlastný cvičný areál. Psovodi raz do týždňa so psami cvičia, pričom imitujú rôzne situácie, napríklad narušenie verejného poriadku, prepadnutie osoby či vyhľadávanie stratených ľudí," povedala hovorkyňa. So psami trénujú nielen v cvičnom areáli, ale aj na viacerých miestach hlavného mesta, aby si nezvykli zasahovať len na jednom mieste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.