Krajská rada v Trenčíne schválila Stratégiu rozvoja odborného školstva

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 3. septembra (TASR) – Krajská rada pre odborné vzdelávanie a prípravu pri Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) schválila v piatok 2. septembra na pôde Úradu TSK v Trenčíne aktualizáciu Stratégie rozvoja stredného odborného školstva v TSK na roky 2013–2020. TASR o tom informoval Patrik Štrbák z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

"Základnými princípmi stratégie sú zvýšenie kvality a atraktívnosti stredného školstva a prispôsobenie vzdelávania potrebám trhu práce. Krajská rada schválila tiež Všeobecne záväzné nariadenie TSK o určení počtu tried prvého ročníka v dennej forme štúdia pre stredné školy v územnej pôsobnosti kraja pre prijímacie konanie pre školský rok 2017/2018," uviedol Štrbák.

Členovia krajskej rady schválili aj plán práce na rok 2017 a diskutovali o téme duálneho vzdelávania. "Prerokovali aj dva návrhy na zmeny v sieti škôl a školských zariadení. Od 1. 9. 2017 schválili zaradenie študijného odboru hotelová akadémia pre Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom a od 1. 9. 2018 zaradenie študijného odboru masér pre Strednú zdravotnícku školu v Považskej Bystrici," doplnil Štrbák.

Školský rok 2016/2017 otvorí predseda TSK Jaroslav Baška v pondelok 5. septembra v Bánovciach nad Bebravou na pôde Strednej odbornej školy (SOŠ) strojníckej, v Trenčíne na Strednej zdravotníckej škole a v SOŠ v Dubnici nad Váhom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.