Piatacky monitor bude v novembri, časť žiakov ho vyplní elekronicky

Ilustračné foto Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 6. septembra (TASR) – Tohtoročné testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl pod názvom Testovanie 5-2016 sa uskutoční v stredu 23. novembra. Informuje o tom ministerstvo školstva v dodatku k pedagogicko-organizačným pokynom k aktuálnemu školskému roku.

Testovanie bude prebiehať vo všetkých základných školách z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra. "Na testovaní sa zúčastnia žiaci 5. ročníka základných škôl, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím," uvádza ministerstvo školstva.

Školáci budú aj tento rok vypĺňať testy v papierovej forme. Žiaci v tzv. certifikačných základných školách tak budú môcť spraviť aj elektronicky. Taktiež vo vybraných základných školách bude v septembri a októbri prebiehať pilotné testovanie.

Cieľom piatackého monitora je podľa ministerstva školstva vstupné hodnotenie žiackych vedomostí a zručností na začiatku druhého stupňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.