Pri Národnom tréningovom centre v Poprade postavia parkovisko

Ilustračné foto. Foto: František Iván

Poprad 6. septembra (TASR) - V priebehu tohto roka sa začne s prácami na výstavbe parkoviska pri Národnom tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu. Oproti pôvodnému rozpočtu, ktorý počítal so sumou 300.000 eur, sa navýšil o 236.000 eur. Na tento zámer samospráva mesta vyčlenila z rozpočtu mesta celkovo 536.000 eur.

Pôvodne sa celá výstavba parkoviska mala realizovať už v priebehu tohto roka. Do pôvodnej projektovej dokumentácie však nebolo zahrnuté osvetlenie, parkovanie pre autobusy, chodníky, lapače olejov. Z toho dôvodu sa musela pôvodná suma navýšiť. „Navýšenie bolo podmienené odvodnením celého územia, vybudovaním lapača olejov a vyústenia do rieky Poprad. Okrem toho sa vybuduje i verejné osvetlenie, pribudli aj parkovacie miesta pre autobusy,“ vysvetlil vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Mestského úradu v Poprade Ľuboslav Mlynarčík.

Okolie budúceho parkoviska sa upraví a pribudne pri ňom zeleň. Kompletná rekonštrukcia výstavby parkoviska je v pláne v roku 2017. Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko uviedol, že s čiastkovými prácami sa začne už túto jeseň. Malo by ísť najmä o práce spojené s inžinierskymi sieťami. Nové parkovisko pri tréningovom centre by malo byť postavené do konca apríla 2017. Jeho vybudovaním sa vytvorí zhruba 300 nových parkovacích miest. Súťaž na dodávateľa stavby chce mesto vyhlásiť ešte v tomto roku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.