Vzťahový trojuholník šťastie nenosí

Adriana Macháčová: Keď láska zabíja Foto: Vydavateľstvo Ikar

Bratislava 7. septembra (OTS) - Nevie si rady. Netuší, ako situáciu vyriešiť a tak vyzve manžela, aby sa na čas niekde odsťahoval. Verí, že odlúčenie im pomôže a obaja si premyslia, čo ďalej.
Všetko je ale inak...

Keď láska zabíja od Adriany Macháčovej je dynamický príbeh zo súčasnosti, ktorý potvrdzuje starú dobrú pravdu: vzťahový trojuholník naozaj neprináša šťastie a obrúčka na prste neznamená vždy istotu.
Denisa totiž sklamaná zistí, že Ivan si našiel útočisko u milenky. Aj napriek tomu, že majú dvoch synov, nekompromisne vymení zámku na byte a požiada o rozvod.

A Simona, tá milenka, je šťastná. Veď Ivan kvôli nej opustil rodinu a presťahoval sa do jej malého bytu na sídlisku. Od základov zmenil svoj ustálený život a po rozvode sa so Simonou oženil. V podstate z trucu, lebo bol ohrdnutý a to mužské ego nie vždy znesie.

Lenže čaro tajnej lásky raz-dva spľaslo a opojenie mladou ženou vyprchalo. Ivan čoraz častejšie vyhľadáva bývalú manželku a stáva sa z neho pozorný otec.

Každý víkend strávi s nimi, kým Simona vyzerá z okna ako nahnevaná piraňa z akvária a čaká, kedy sa vráti domov. Simona cíti, že Ivana nikdy nevykorení zo starého života a rovnako si nikdy neprivykne na myšlienku, že vždy bude druhá. Bojí sa, že Ivana stratí a raz sa vráti k Denise.

Rozhodne sa preto svoj vzťah brániť. Jej jedinou nádejou je získať si Ivanove deti. Pochopila, že ak neuspeje, doživotne bude hrať druhé husle a na vlastnej koži prežívať rovnaké trápenie ako kedysi Denisa, keď súperila s ňou – manželovou milenkou. Do osudovej hry však nečakane vstúpi ďalšia žena...

V románe Keď láska zabíja rozpitvávam práve takéto pozošívané vzťahy,“ približuje Adriana Macháčová. „Sú to predovšetkým deti, koho sa najviac dotýkajú nezvládnuté partnerstvá ich rodičov. Ako dieťa som si tým sama prešla a v mnohých ohľadoch to nebolo jednoduché. Mnoho z toho som sa snažila zakomponovať do príbehu plného lásky, ale aj bolesti.

Ukážka z knihy:
Nenápadne vykĺzla z taxíka a vydala sa za ním. Podišiel k bráne jedného z vchodov. Nehľadel na zvončeky, neprechádzal prstom po umelohmotných drapľavých obdĺžnikoch, nikomu nezazvonil. Sklonil sa, otvoril koženú aktovku, ktorú nosil do práce, a vytiahol zväzok kľúčov. Videla, ako ich v prstoch preberá, posúva na karičke a hľadá ten správny. Z duše jej unikala posledná nádej, srdce divoko bilo, akoby jej chcelo vyskočiť z hrude. Najradšej by sa rozbehla a udrela ho do chrbta, nech sa spamätá.
Čo to robí? zmätene jej vírilo hlavou. Odomyká si. Sám! Svojím kľúčom!
Denisa si siahla na krk, pod prstami cítila vlastný pulz. Pochopila. Býva u tej druhej.
Chcela iba trochu času. Zabudla by. Možno nie zajtra, ale o týždeň by ju Ivanova zrada až tak nebolela. Odchodom k milenke jej muž nadobro spečatil ich rozchod.
Nevedela, ako sa dovliekla späť k taxíku. Pred očami mala hmlu, srdce jej ostrý nôž sekal na kúsky.
Je dobojované. Uprednostnil inú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.