V piešťanskej Fontáne prístupnili výstavu vojnových fotografií

Na snímke návštevník počas otvorenia fotografickej výstavy Oslobodenie Slovenska od fašizmu, ktorú v spolupráci s Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku otvorili v piešťanskej galérii Flora. V Piešťanoch 6. septembra Foto: TASR/Martin Palkovič

Piešťany 7. septembra (TASR) – Do 18. októbra potrvá v piešťanskej galérii Fontána výstava fotografií Oslobodenie Slovenska od fašizmu. Prostredníctvom záberov fotografov vojnových korešpondentov prináša atmosféru bojov i chvíle po oslobodení krajiny.

Okrem slovenských miest, najmä Bratislavy, si možno pozrieť, ako to vyzeralo v čase vojny aj v ďalších mestách Európy.

Výstavu pripravilo Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku k 71. výročiu víťazstva nad fašizmom. Prvý tajomník veľvyslanectva Vladimír Kulikov na jej otvorení v utorok 6. septembra povedal, že ju pripravili pre to, aby sa nezabúdalo na hrdinské činy bojovníkov. "Tá strašná vojna je našou spoločnou tragédiou, bolesťou a pýchou. Sme hrdí, že sa aj slovenský národ postavil na odpor voči fašizmu, ktorého cieľom bolo i vyhubenie Slovanov," povedal. Dodal, že ruskú stranu teší, že oba naše národy rovnako vnímajú pravdu o druhej svetovej vojne a že úlohou pre súčasníkov je zachovať ju a odovzdať nadchádzajúcim generáciám.

Vedúci Fontány Martin Valo uviedol, že z tohto dôvodu má galéria záujem pozvať na výstavu predovšetkým žiakov základných a študentov stredných škôl z mesta i okolia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.