Migračná kríza: Expert varuje pred občianskou vojnou v Európe

Na snímke migranti sledujú policajtov, ktorí asistujú zamestnancom v helmách pri strhávaní provizórnych príbytkov migrantov využívajúcich na spánok v južnom sektore tábora pri prístavnom meste Calais 29.februára 2016. Foto: TASR /AP

Budapešť 7. septembra (TASR) - Európa musí zabrániť občianskej vojne, povedal dnes v maďarskej verejnoprávnej televízii M1 v súvislosti s migračnou krízou expert na bezpečnostnú politiku László Földi.

Podľa agentúry MTI uviedol, že už nie je otázkou, dokedy ešte Európa dokáže prijímať migrantov - pretože ich nedokáže prijímať už poldruha roka. "Časť migrantov prichádza kvôli tomu, aby páchala teroristické činy a aby spôsobila chaos," zdôraznil Földi.

Zvyšní migranti podľa jeho vyjadrenia časom prídu na to, že boli oklamaní a že sa dostali do horšej situácie, než keby boli zostali doma.

"Začnú byť frustrovaní a môžu sa radikalizovať. Zradikalizovať sa môžu pritom aj Európania - kvôli invázii migrantov a kvôli útokom súvisiacim s nimi. Môže to viesť až k pouličným konfliktom v krajinách, kde je veľké množstvo ilegálnych migrantov," varoval expert.

Podľa Földiho o vážnosti situácie svedčí aj skutočnosť, že Nemecko už vyzvalo svoje obyvateľstvo, aby si napríklad urobilo zásoby potravín.

"Hranice treba pred masou ilegálnych migrantov uzatvoriť, čo nie je humanitárnou, ale bezpečnostnou záležitosťou," zdôraznil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.