Kontingent 50 českých policajtov začal slúžiť na hraniciach so Srbskom

Maďarskí pracovníci upevňujú žiletkový ostnaný drôt na konštrukciu plotu na maďarsko-srbských hraniciach neďaleko maďarského mesta Morahalom 5. augusta 2015. Foto: TASR/AP

Budapešť 7. septembra (TASR) - Kontingent 50 príslušníkov českej polície začal dnes slúžiť na maďarsko-srbskom úseku štátnych hraníc v juhomaďarskej župe Čongrád, informovala agentúra MTI.

V rámci policajnej spolupráce krajín Vyšehradskej štvorky (V4) pricestovali českí policajti do Budapešti v pondelok. Ich úlohou v rámci tejto misie, ktorá potrvá do 31. októbra, je ochrana zelenej hranice. Tá je medzi hraničnými priechodmi zabezpečená dočasnými zábranami.

Príslušníci českej polície hliadkujú vo vlastných uniformách. K dispozícii majú terénne vozidlá a termovízne kamery. Zasahujú pod dohľadom maďarských kolegov v zmysle maďarských právnych noriem, píše MTI.

Česká republika poslala na pomoc maďarským pohraničníkom v súvislosti s migračnou krízou policajnú jednotku už vlani v polovici októbra. Českí policajti pôsobili v Maďarsku dva mesiace. Maďarská vláda v lete požiadala Prahu o zaslanie ďalšej pomoci, píše MTI.

ČR predtým vyslala desiatky policajtov aj do Grécka, Slovinska či Macedónska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.