Dijsselbloem: Grécko musí zrýchliť tempo implementácie reforiem

Holandský minister financií a predseda Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem Foto: TASR/AP/Phil Nijhuis

Bratislava 9. septembra (TASR) - Grécko musí zrýchliť tempo implementácie reforiem, ktoré sa zaviazalo zrealizovať v rámci záchranného programu výmenou za finančnú pomoc, uviedol šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem. Počas leta sa reformy totiž prakticky nepohli. Informovala o tom agentúra DPA.

"Každý potrebuje prestávku, ale teraz je potrebné urýchlenie reforiem," povedal Dijsselbloem novinárom v Bratislave pred stretnutím ministrov financií eurozóny, takzvanej Euroskupiny.

"Opäť je tu tlak," uviedol Dijsselbloem. "Počas leta sa, samozrejme, takmer nič nespravilo, ale to sa dá vysvetliť." Po lete však reformy musia podľa neho pokračovať.

Grécko dostalo v lete 7,5 miliardy eur z tretieho balíka finančnej pomoci, ktorého celková hodnota predstavuje 86 miliárd eur. Na uvoľnenie je pripravených ďalších 2,8 miliardy eur, ale Atény najprv musia zrealizovať ďalšie reformy, napríklad v oblasti privatizácie, bankového dohľadu a energetiky.

Ako potvrdil aj Dijsselbloem, ministri financií teraz čakajú, že do konca septembra príde k pokroku v implementácii reforiem.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.