Pre summit bude v piatok v Bratislave obmedzený odvoz odpadu

Ilustračné foto Foto: TASR - Miroslav Košírer

Bratislava 14. septembra (TASR) – Odvoz odpadu v Bratislave bude v piatok (16.9.) obmedzený. Dôvodom sú bezpečnostné opatrenia počas summitu premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ. TASR o tom informovala hovorkyňa mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Beata Humeníková.

Odpad bude podľa jej slov vo štvrtok 15. septembra odvezený podľa platného harmonogramu, pričom budú priebežne vykonávané aj odvozy za piatok. "V piatok sa vykoná len nočný odvoz zmesového komunálneho odpadu a zároveň sa zrealizujú nevyhnutné odvozy zmesového komunálneho odpadu z nemocníc," priblížila hovorkyňa. V sobotu 17. septembra sa zmesový komunálny odpad odvezie podľa harmonogramu a priebežne sa zrealizujú odvozy aj za piatok.

"Triedený odpad, plasty a papier, budú od štvrtka do nedele 18. septembra odvážané len v mestskej časti Staré Mesto, a to podľa platného nočného harmonogramu," priblížila Humeníková. Sklo bude vo štvrtok odvážané podľa harmonogramu. V sobotu sa zrealizuje jeho odvoz za piatok. Otváracie hodiny zberného dvora na Starej Ivanskej ceste zostanú nezmenené.

K pôvodnému režimu odvozu odpadu sa OLO vráti od pondelka 19. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.