I. NESROVNAL: Krajiny EÚ nemajú lepšiu alternatívu než spoluprácu

Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 14. septembra (TASR) – Aby bol bratislavský summit lídrov EÚ úspešný, musia mať jeho výsledky jednomyseľnú podporu, ktorá sa odrazí aj v konkrétnych efektívnych riešeniach v prospech obyvateľov únie. Myslí si to primátor hostiteľského mesta piatkového summitu EU, šéf bratislavskej samosprávy Ivo Nesrovnal.

"Iba spoločné odhodlanie môže posunúť EÚ dopredu," vyjadril presvedčenie primátor Bratislavy, ktorý v tejto súvislosti skonštatoval, že členské krajiny EÚ ani nemajú lepšiu alternatívu ako spoluprácu. "Aj napriek možným chybám a nedostatkom je EÚ najlepším rámcom európskej spolupráce," vysvetlil.

Zároveň však poukázal na to, že ak má byť snaha o prekonanie súčasných problémov v EÚ úspešná, musia mať členské krajiny viac sebavedomia a odvahy na zápas s egoizmom a populizmom. A túto odvahu a sebavedomie pretaviť do neľahkých rozhodnutí. "Ak nerezignujeme na vôľu a odvahu hľadať a prijímať aj ťažké, nielen ľúbivé rozhodnutia, budeme mať pevnejšiu pôdu pod nohami," upozornil Nesrovnal, pričom poukázal na exaktný príklad z Bratislavy. "V Bratislave sme pristúpili namiesto nekoncepčných opráv dier na cestách ku kompletným rekonštrukciám celých úsekov komunikácií. Napriek tomu, že sme museli vydržať obdobie obmedzení, ktoré vytvárali zápchy, dnes je rozdiel v cestnej infraštruktúre hlavného mesta už jasne viditeľný," povedal.

Z pohľadu hlavného mesta vyjadril radosť, že práve Bratislava môže hostiť tento, neformálny, no dôležitý summit krajín EÚ. "Zvyšuje to prestíž nášho hlavného mesta, ktoré má určite čo ukázať," uviedol Nesrovnal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.