Palestínske rakety zasiahli Izrael - ten vzápätí udrel na ciele Hamasu

Na archívnej snímke dym stúpa k oblohe po izraelskom leteckom útoku na ciele Hamasu. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 15. septembra (TASR) - Tri ciele Hamasu v pásme Gazy zasiahla dnes armáda židovského štátu v reakcii na najnovšie ostreľovanie južného Izraela raketami, informuje agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie izraelských ozbrojených síl.

Ani jedna strana nehlásila zranenia osôb či materiálne škody.

V lete roku 2014 bojovali Izrael a militantná organizácia Hamas medzi sebou v 50-dňovej vojne. Odvtedy sa síce vo všeobecnosti zväčša dodržiava prímerie, militantné skupiny v Gaze ale aj napriek tomu čas od času vypália na územie Izraela rakety.

Zo všetkých útokov vychádzajúcich z územia Hamasu obviňuje však Izrael práve toto palestínske hnutie, ktoré vládne v súčasnosti v Gaze.

Izraelskí Židia a palestínski Arabi sa v júli a auguste pred dvoma rokmi dostali do najdlhšieho a najničivejšieho z troch ozbrojených konfliktov, ktoré v pásme Gazy vypukli od roku 2008.

Boje si vtedy na palestínskej strane vyžiadali životy 2251 ľudí, väčšinou civilistov. Izraelská strana hlásila 73 obetí, z toho bolo 67 vojakov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.