VIDEO: Medzi extrémistami a azylantmi v Nemecku sa strhla bitka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Berlín 15. septembra (TASR) - Približne 100 policajtov muselo v stredu večer zasahovať v meste Budyšín na východe Nemecka, aby od seba oddelili skupiny pravicových extrémistov a azylantov, medzi ktorými vypukla bitka. Oznámila to dnes miestna polícia.

Hovorca budyšínskej polície Thomas Knaup uviedol, že približne 80 Nemcov, mužov i žien, a 20 mladých migrantov na seba v stredu večer slovne i fyzicky útočilo na miestnom námestí. Podľa svedkov lietali aj fľaše, vyplýva z informácií agentúr AP a DPA.

Polícia ľudí na námestí vyzvala, aby odišli domov, jej príslušníci podľa oznámenia použili aj paprikový sprej a obušky. Policajti následne sprevádzali azylantov späť do miestneho domova pre utečencov, kam za nimi išli aj skupinky protestujúcich kričiacich nacionalistické heslá.

V Budyšíne (Bautzen) v spolkovej krajine Sasko došlo k uplynulých mesiacoch opakovane ku konfliktom medzi miestnymi obyvateľmi a utečencami. Vo februári tam okoloidúci len sledovali požiar v bývalom hoteli, z ktorého úrady urobili domov pre utečencov, a dokonca bránili jeho haseniu. V marci bol spolkový prezident Joachim Gauck pri návšteve mesta, kde hovoril s občanmi o utečeneckej kríze, terčom nadávok a urážok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.