Tenis: Tokio neuvidí česko-slovenské finále

Slovenská tenistka Jana Čepelová. Foto: TASR/AP

Tokio 17. septembra (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová nepostúpila do finále turnaja WTA v Tokiu. V sobotňajšom semifinále prehrala po veľkom boji a 150 minútach s Američankou Christinou McHaleovou 4:6, 6:3, 5:7.

Vyrovnaný duel sa lámal v treťom sete. Čepelová mala za stavu 5:5 výhodu dvoch brejkbalov, ale nedokázala ju využiť. Naopak, McHaleová zvýšila na 6:5, v ďalšom geme využila psychickú výhodu a duel získala vo svoj prospech. Jej finálovou súperkou bude Češka Kateřina Siniaková, ktorá v úvodnom semifinále zdolala Číňanku Čang Šuaj jednoznačne 6:3, 6:0.

dvojhra - semifinále:

Kateřina Siniaková (ČR) - Čang Šuaj (6-Čína) 6:3, 6:0, Christina McHaleová (7-USA) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:4, 3:6, 7:5