Palestínčan sa pokúsil dobodať v Hebrone izraelského vojaka

Izrael Foto:

Jeruzalem 17. septembra (TASR) - Izraelské bezpečnostné jednotky zastrelili dnes ráno na kontrolnom stanovišti v predjordánskom meste Hebron Palestínčana, ktorý sa tam nožom pokúsil zabiť vojaka. Ten však vďaka zásahu armády vyviazol z incidentu len s menšími zraneniami, informuje agentúra DPA.

K dnešnému násiliu došlo iba krátko nato, čo palestínski Arabi podnikli v piatok tri útoky na ozbrojené zložky židovského štátu a izraelských civilistov.

Udalostiam z tohto víkendu predchádzala pomerná dlhá prestávka v podobných útokoch arabského obyvateľstva. Útoky nožom, streľba alebo zámerné vrazenie autom do skupiny ľudí si za posledný necelý rok vyžiadali životy už okolo štyroch desiatok izraelských Židov.

Pri streľbe izraelských bezpečnostných síl prišlo za uvedené časové obdobie o život najmenej 215 Palestínčanov. Väčšina z nich boli podľa Izraela útočníci a zvyšní zahynuli pri zrážkach s izraelskými vojakmi.

Izrael vidí za krviprelievaním palestínsku vzburu, avšak palestínski Arabi tvrdia, že tieto násilnosti sú aj dôsledkom ich frustrácie zo zmrazeného mierového procesu a už niekoľko desiatok rokov trvajúcej izraelskej okupácie palestínskych území.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.