Štvrtinový podiel v srbskej Galenike získa britsko-ruské konzorcium

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Belehrad 19. septembra (TASR) - Britsko-ruské konzorcium zložené z firiem Frontier Pharma Limited a LLC NPA Petrovax Pharm sa zrejme stane spolumajiteľom srbského farmaceutického koncernu Galenika, v ktorom väčšinu vlastní štát. Ďalší dvaja záujemcovia - z Brazílie a Indie - o 25-% podiel v koncerne totiž podľa vlády nesplnili podmienky tendra. Informovala o tom agentúra APA.

Britsko-ruské konzorcium ponúklo za prevzatie podielu požadovaných 7 miliónov eur a zaviazalo sa, že nezruší prinajmenšom polovicu z aktuálnych 1398 pracovných miest. Podľa mediálnych správ by vedenie Galeniky mal prevziať nový spolumajiteľ.

Štát vlastní v koncerne 70 %, zvyšok patrí menšinovým akcionárom. Dlh Galeniky predstavuje podľa médií 192,4 milióna eur. Galenika patrí do skupiny štátnych podnikov, ktoré má vláda podľa dohody s Medzinárodným menovým fondom (MMF) urýchlene privatizovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.