Mestská polícia Vysoké Tatry pripravila besedu určenú pre seniorov

Foto: TASR

Vysoké Tatry 19. septembra (TASR) – Mestská polícia (MsP) Vysoké Tatry od dnes začína s preventívno-bezpečnostným projektom, prostredníctvom ktorého má pomôcť najmä seniorom k sebaobrane pred podvodníkmi, ale rovnako chce informovať aj o najnovších legislatívnych úpravách a dať im priestor na prezentáciu vlastných názorov. TASR o projekte informoval zástupca náčelníka MsP Vysoké Tatry Jozef Štefaňák. Prvé zo stretnutí sa uskutoční dnes o 14.30 h v Tatranskej Kotline.

Osamelosť starších ľudí, ich pri nadväzovaní kontaktov oberá o obozretnosť a potešenie zo záujmu aj neznámych osôb im pridáva na dôverčivosti. Sú však veľmi vnímavou skupinou obyvateľov, čo nám vnuklo myšlienku na spoluprácu,“ vysvetlil Štefaňák. V kluboch dôchodcov v minulosti vznikali podľa jeho slov dobrovoľné patroly seniorov, ktorí si preverovali neznámych cudzincov pohybujúcich sa v bytových domoch. MsP prizvala k spolupráci pri ochrane dôchodcov občianske združenie Fórum na pomoc starším. Jeho prezidentka Ľubica Gálisová sa každoročne na jeseň stáva súčasťou pozitívneho vplyvu na svojich rovesníkov v tatranskom regióne.

Ako prví na Slovensku sme seniorom zaviedli identifikačný preukaz Seniorkarta, v ktorom sú nakumulované životne dôležité údaje. Príručný prehľad užívaných liekov, diagnózy či anamnézy, urgentný zdravotnícky zásah urýchli. Ak závažnosť zdravotného stavu pacienta neumožní rozpamätať sa na lieky, je to vítaná zmysluplná pomoc,“ priblížil Štefaňák. Zároveň zdôraznil, že počas besied budú Tatrancom opakovane prízvukovať i vážnosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky.

V utorok (20. 9.) beseda začne o 14.00 h v Tatranskej Lomnici a o 17.00 h vo Veľkej Lomnici. V stredu (21. 9.) sa besedy uskutočnia o 15.00 h v Dolnom Smokovci a o 17.00 h v Novej Lesnej. Vo štvrtok (22. 9.) v Novom Smokovci so začiatkom o 14.00 h a o 19.30 h v Tatranskej Lomnici. Sériu besied ukončí podujatie o 15.30 h vo Svite.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.