Žltačka trápi zemplínsky región už druhý mesiac

Na snímke infektologické oddelenie nemocnice v Michalovciach. Pre zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A v oblastiach miest Michalovce a Sobrance je v nemocnici hospitalizovaných 25 dospelých pacientov s touto diagnózou. V Michalovciach 12.augusta 2016. Foto: TASR - Roman Hanc

Michalovce/Sobrance/Trebišov 19. septembra (TASR) - Vírusová hepatitída typu A (VHA) trápi zemplínsky región už druhý mesiac. Ako TASR informoval hovorca spoločnosti Svet zdravia Tomáš Kráľ, za posledné tri dni prijalo infektologické oddelenie michalovskej nemocnice 17 nových pacientov so žltačkou.

"Na oddelení je v tomto momente už 43 pacientov z Michaloviec, Sobraniec a najnovšie aj z okolia Trebišova," vysvetlil. Momentálne sú kapacity oddelenia plné a prípadne ďalší noví pacienti budú musieť byť podľa slov Kráľa smerovaní na infekčné oddelenia v Košiciach a Prešove. "Priemerná dĺžka hospitalizácie pri tejto diagnóze je osem až desať dní," dodal.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach eviduje ku dnešnému dňu len v meste Sobrance spolu 104 prípadov ochorení na VHA. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.