Korčok: Témam zo summitu v Bratislave sa budeme venovať aj v Bruseli

Na snímke Ivan Korčok. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Brusel 20. septembra (TASR) - Bratislavský summit bol nielen o posolstvách, ale aj o konkrétnych témach, akými sú migrácia a obchod, ktoré otvoria lídri na formálnom summite Európskej rady v októbri. Pred rokovaním Rady pre všeobecné záležitosti v Bruseli to dnes povedal splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok.

Rada pre všeobecné záležitosti, ktorej predsedá Ivan Korčok, dnes rokuje o prehodnotení viacročného finančného rámca Európskej únie. Tento sedemročný rámec na obdobie 2014-2020 určuje, aký objem financií môže únia použiť na jednotlivé politiky.

Ďalšou témou zasadnutia je plán práce Európskej komisie na rok 2017. Ministri sa vyjadria k prioritám stanoveným komisiou a prednesú vlastné návrhy, ktorými by sa podľa nich európska exekutíva mala zaoberať.

V neposlednom rade sa dnes ministri vyjadria k žiadosti Bosny a Hercegoviny o spustenie prístupového procesu do Európskej únie. Ivan Korčok očakáva odobrenie bosnianskej žiadosti, čím by únia mala ukázať, že politika rozširovania funguje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.