Ohlasy médií: Tím bez minulosti i budúcnosti nás omráčil a šokoval

Nešťastní hráči Švédska po prehre v predĺžení semifinále Svetového pohára 26. septmebra 2016 Foto: TASR/AP

Toronto 25. septembra (TASR) - Ohlasy svetových médií na postup hokejistov Tímu Európa do finále Svetového pohára po triumfe 3:2 po predĺžení nad Švédskom:

idnes.cz: "Slovenské strelecké hody. Tatar posunul Európu do finále Svetového pohára. Výber Európy mal byť len do počtu, ale vyšliapol si na jedného z favoritov a zvíťazil 3:2 po predĺžení."

isport.cz: "Švédsko - Tím Európy 2:3 po predĺžení. Tatar hrdinom, Kanada už čaká."

tsn.ca: "Tomáš Tatar skóroval dvakrát, vrátane víťazného gólu v predĺžení, a Európa omráčila Švédov po výsledku 3:2 po predĺžení."

AP: "Len málo ľudí, ak sa vôbec nejakí našli, by na začiatku očakávalo, že hráči kontinentu z netradičných hokejových národností sa ocitnú vo finále podujatia vytvoreného NHL a hráčskou asociáciou NHLPA."

ESPN: "Tím Európa šokoval Švédov a vybojoval si účasť vo finále Svetového pohára. Tím bez minulosti a bez reálnej budúcnosti si vybojoval rešpekt v dramatickom štýle."

Aftonbladet.se: "Mohol by to byť koniec zlatej generácie. Neúspešné semifinále proti Tímu Európa mohlo byť posledným reprezentačným duelom pre bratov Sedinovcov či Henrika Lundqvista."

IIHF: "Druhý gól Tomáša Tatara zariadil neuveriteľné víťazstvo Tímu Európa 3:2 nad Švédmi a postup do finále Svetového pohára."

National Post: "Nastal čas na pomenovanie klasických bitiek medzi Kanadou a Tímom Európy na medzinárodnej úrovni. Tím, ktorý tvoria hráči z ôsmich rôznych krajín, postúpil do finále."

Göteborgs-Posten: "Fiasko. Švédsko prehralo semifinále v predĺžení. Švédsko dostalo tvrdý úder už v príprave, keď prehralo s Tímom Európa 2:6. V semifinále malo šancu na revanš, no opäť stroskotalo."

Svenska Dagbladet: "Po slabom výkone v semifinále proti mišmašu hráčov z ôsmich európskych krajín, nebude pre Tri korunky žiadny boj o zlato. Brankár Henrik Lundqvist nehral tak dobre ako v predošlých zápasoch a nedokázal zachrániť Švédsko. O Tatarovom víťaznom góle sa bude ešte debatovať. Puk poslal do siete korčuľou, no rozhodcovia povedali, že to nebolo úmyselné."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.