Kubánsky výrobca rumu Havana Club plánuje vstúpiť na americký trh

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Havana 27. septembra (TASR) - Výroba kubánskeho rumu značky Havana Club vyhral súdny spor a pripravuje plán svojho vstupu na americký trh. Informovala o tom agentúra DPA.

Riaditeľ spoločnosti José Navarro v tejto súvislosti skonštatoval, že jeho firma čaká už 16 rokov na otvorenie trhu v USA, ktorý je pre výrobcov rumu najväčší na svete.

Značka Havana Club, ktorú vlastnia spoločne francúzska firma Pernod Ricard a kubánska Cuba Ron, vyhrala súdny spor s výrobcom liehovín Bacardi. Ten vyše 20 rokov predával na americkom trhu rum práve pod značkou Havana Club.

No aj napriek víťazstvu na súde, ktoré kubánsko-francúzskym majiteľom značky Havana Club umožňuje predávať svoj rum v USA, ich vstupu na americký trh bráni ešte jedna prekážka. Musia totiž čakať na zrušenie sankcií, ktoré USA v minulosti zaviedli proti ostrovu slobody. Tie zahŕňali aj embargo na dovoz kubánskych výrobkov do USA.

Kubánska firma momentálne vyváža svoj rum do 125 krajín sveta. Ročne predá vyše 50 miliónov fliaš rumu. A plánuje expandovať na nové trhy, vrátane USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.