ZŠ internátnu v Brezolupoch chcú zrekonštruovať za asi 440.000 eur

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Brezolupy 28. septembra (TASR) - Na viac ako 440.000 eur bez danej z pridanej hodnoty (DPH) odhadla náklady na rekonštrukciu svojich budov Základná škola internátna (ZŠI) pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Brezolupoch v okrese Bánovce nad Bebravou. Na dodávateľa prác, ktoré chce financovať z fondov Európskej únie, už vyhlásila verejnú súťaž.

Ako vyplýva z oznámenia, ktoré uverejnila škola vo vestníku verejného obstarávania, predmetom prác bude zníženie energetickej náročnosti jej objektov prostredníctvom zateplenia obvodových stien, striech, stropov nad nevykurovaným priestorom a prostredníctvom výmeny výplní otvorov na fasádach. Rekonštrukciou má prejsť aj vykurovací systém, výmenou svetelné zdroje a z dôvodu svojho značného poškodenia aj krytina.

Náklady na realizáciu prác ZŠI odhadla na 442.662,84 eura bez DPH, pričom svoje ponuky môžu záujemcovia o zákazku predkladať do 10. októbra. Kritériami pre výber víťaza súťaže bude z 80 % celková cena s DPH a z 20 % lehota realizácie. Rekonštrukciu chce vzdelávacia inštitúcia financovať z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.