V dozorných radách zdravotných poisťovní budú aj ľudia z NBS a NKÚ

Ilustračné foto VsZP. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 12. októbra (TASR) - Členstvo v dozorných radách zdravotných poisťovní bude od novembra otvorené aj pre zamestnancov Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR a Národnej banky Slovenska (NBS). Zmenu prináša novela zákona o zdravotných poisťovaniach, ktorá rozširuje okruh potenciálnych členov rád. Právnu normu dnes 121 hlasmi schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Ministerstvo zdravotníctva, ktoré novelu predložilo, chce umožniť širšie zastúpenie odborníkov v týchto dozorných orgánoch. Realizuje sa tým aj jedna z priorít Programového vyhlásenia vlády SR. Menia sa aj požiadavky na odbornú spôsobilosť osôb navrhovaných za členov jednotlivých orgánov zdravotných poisťovní. Doterajšia prísna definícia mohla podľa ministerstva diskvalifikovať šikovných a schopných ľudí so vzdelaním z iných oblastí.

"Potreba úpravy vzišla z nedostatočnej možnosti zastúpenia odborníkov v kontrolných orgánoch zdravotných poisťovní," zdôvodnilo ministerstvo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.