Pri vysokoškolskom vzdelávaní sa chce Plavčan inšpirovať aj Maďarskom

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 20. októbra (TASR) – Minister školstva Peter Plavčan sa chce v oblasti vysokoškolského vzdelávania inšpirovať aj Maďarskom, kde tunajšie univerzity spravili v poslednom čase kvalitatívny pokrok. Uviedol to šéf rezortu školstva po dnešnom rokovaní s ministrom Maďarska pre ľudské zdroje Zoltánom Balogom.

"V Maďarskej republike v oblasti vysokoškolského vzdelávania v ostatných rokoch nastali pomerne významné zmeny. Viem, že mnohé univerzity sa materiálne dobudovali, ale tak isto zvýšili svoju kvalitu z hľadiska medzinárodného porovnania,“ uviedol Plavčan. So svojím maďarským partnerom dnes diskutoval aj o otázkach spojených s regionálnym školstvom, so vzdelávaním národnostných menšín, ale aj športom.

Podľa Baloga by niektoré maďarské univerzity rady presmerovali svoje vzdelávacie aktivity aj na univerzitu do Komárna. Ide najmä o oblasť manažmentu, ekonomiky a výchovy zdravotníkov.

"Okrem toho pre nás oboch je veľmi dôležitá oblasť základných, respektíve stredných škôl. Obaja podporujeme snahu, aby boli zachované aj málotriedne školy, respektíve tie školy, kde je v jednotlivých triedach málo žiakov,“ dodal Balog. Podľa jeho slov ide totiž o otázku, ktorá sa týka národnostného školstva ako na Slovensku, tak aj v Maďarsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.