Splnomocnencom pre implementáciu schengenského acquis bude J. Buček

Na snímke Jozef Buček. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 26. októbra (TASR) – Splnomocnencom vlády SR pre zabezpečenie plnenia úloh v súvislosti s implementáciou schengenského acquis sa stane Jozef Buček. Do funkcie ho dnes vymenovala vláda. Ujme sa jej od 1. novembra.

Splnomocnenca vláda vymenovala za účelom zadefinovania kontinuálneho monitorovania plnenia záväzkov Slovenskej republiky vyplývajúcich z členstva v schengenskom priestore. Jeho úlohou bude predovšetkým dohľad nad priebežným plnením úloh súvisiacich s implementáciou schengenského acquis v podmienkach SR a koordinácia plnenia opatrení pre úspešné absolvovanie hodnotenia stavu implementácie schengenského acquis v Slovenskej republike, odôvodnilo ministerstvo spravodlivosti.

Vstupom do schengenského priestoru neskončila povinnosť SR a ďalším členským štátom dbať na správnu implementáciu schengenského acquis. Naopak, členské štáty sú povinné ho naďalej rozvíjať s ohľadom na legislatívny, politický a technický vývoj v tejto oblasti. Členstvo v spoločnom schengenskom priestore je založené na udržiavaní vzájomnej dôvery medzi členskými štátmi s dôrazom na plnenie svojich záväzkov a spoločnom podieľaní sa na ochrane tohto priestoru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.