Nový majiteľ Népszabadságu chce vydávanie tohto denníka obnoviť

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Budapešť 26. októbra (TASR) - Novým majiteľom maďarského opozičného denníka Népszabadság sa stala spoločnosť Opimus Press Zrt., ktorá vydavateľskú spoločnosť Mediaworks kúpila od rakúskej spoločnosti Vienna Capital Partners (VCP).

Nový majiteľ deklaroval, že chce vážne preveriť možnosť obnovenia vydávania Népszabadságu, informoval dnes spravodajský server hrportal.hu.

Spoločnosť VCP sa podľa servera pre okamžitý predaj Mediaworksu rozhodla z dôvodu veľkého záujmu, ako aj preto, že "v súvislosti s pozastavením vydávania Népszabadságu sa objavili zavádzajúce a zlomyseľné informácie".

Americká občianska organizácia Freedom House (FH) podľa dnešnej správy agentúry MTI predaj denníka ostro kritizovala. "Pozastavenie vydávania a predaj majiteľa svedčia o tom, že v krajine rastie vplyv vlády v médiách," cituje MTI vyjadrenie podpredsedu FH zodpovedného za medzinárodné programy Roberta Hermana.

Podľa jeho slov by Európska únia i Spojené štáty mali ostro odsúdiť tento útok voči médiám. Maďarská vláda totiž získavanie majetku používa ako prostriedok na umlčanie kritických hlasov v tlači.

Vydavateľská spoločnosť Mediaworks pozastavila vydávanie Népszabadságu i jeho internetovej verzie 8. októbra. Vydavateľ v oficiálnom komuniké zdôvodnil vtedy tento krok pripravovanou zmenou koncepcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.