Cintoríny budú v Prešove otvorené dlhšie

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Prešov 28. októbra (TASR) – Prešovské cintoríny budú počas Dušičiek od soboty 29. októbra do 1. novembra otvorené nonstop a na ich bezpečnosť bude dohliadať strážna služba. Okrem toho budú od soboty 29. októbra do 8. novembra od 17. do 21. h osvetlené, aby ľudia, ktorí sa tu dlhšie zdržia, prípadne sa chcú zúčastniť na bohoslužbách v kaplnke, bezpečne sa dostali z cintorína von. Informoval o tom tlačový referent mesta Milan Grejták.

Pracovníci Pohrebných a cintorínskych služieb budú k dispozícii v predĺžených úradných hodinách aj cez víkend a počas Sviatku všetkých svätých. Návštevníci cintorínov budú môcť využiť aj sociálne zariadenia v domoch smútku pri hlavnom cintoríne, na cintoríne Solivar a Nižná Šebastová.

V záujme zlepšovania poskytovaných služieb Technické služby mesta Prešov, a. s., v priebehu tohto roka na hlavnom cintoríne pre verejnosť inštalovali 11 lavičiek a vynovili stojiská na umiestnenie odpadu. V Nižnej Šebastovej opravili strechu na dome smútku, obnovili nátery v interiéri a exteriéri.

Ďalšie informácie o cintorínoch nájde verejnosť na webovej stránke www.pohrebnictvopo.sk. Môžu sa cez ňu dostať aj na stránku virtuálneho cintorína a symbolicky zapáliť sviečku či uložiť symbolický veniec na hrobe.

Štatistické údaje o návštevnosti stránky a virtuálneho cintorína hovoria o viac ako 214.000 návštevách do októbra tohto roka. Vyše 95 percent návštevníkov stránky bola zo Slovenska, takmer 3500 z Česka, viac ako 1000 z USA. Ďalšie pozretia boli z Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie, Talianska, Francúzska a Maďarska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.