Bob Dylan: Nobelova cena ma pripravila o reč

Tohtoročnú Nobelovu cenu za literatúru získal americký spevák a skladateľ Bob Dylan. Foto: TASR/AP

Los Angeles 29. októbra (TASR) - Americký spevák a pesničkár Bob Dylan prerušil mlčanie o svojej Nobelovej cene za literatúru, ktorej laureátom sa tohto roku stal, a uviedol, že ho jej udelenie "pripravilo o reč", napísala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie švédskej Kráľovskej akadémie vied.

Švédska Kráľovská akadémia, ktorá Dylanovi Nobelovu cenu za literatúru 13. októbra udelila, sa s ním päť dní márne pokúšala spojiť, aby mu svoje rozhodnutie oznámila osobne.

Až tento týždeň spevák zatelefonoval stálej tajomníčke akadémie Sare Daniusovej a povedal jej, že ho "správa o udelení Nobelovky pripravila o reč" a že je to preňho "veľká česť".

"Či tú cenu prijímam? Samozrejme," uviedol podľa DPA Dylan.

Skutočnosť, že Dylan sa k svojej Nobelovej cene verejne neprihlásil, vyvolala vlnu kritiky, pričom mnohí označovali jeho mlčanie za arogantné.

Rozhodnutie udeliť Nobelovu cenu za literatúru práve Dylanovi, vyvolalo protichodné reakcie aj v literárnych kruhoch, kde prevláda presvedčenie, že cenu mal dostať spisovateľ alebo básnik, a nie textár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.