V uhoľnej čínskej bani výbuch plynu zasypal vyše tri desiatky baníkov

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Peking 31. októbra (TASR) - Tridsaťtri baníkov zostalo dnes uviaznutých po výbuchu plynu v uhoľnej banskej šachte v regióne Čchung-čching na juhozápade Číny.

Informovala o tom agentúra Sinchua, podľa ktorej nebolo bezprostredne známe, v akom stave sa muži v podzemí po explózii nachádzali. K výbuchu plynu v bani došlo krátko pred poludním miestneho času.

Čína tento rok oznámila, že plánuje uzavrieť niekoľko stoviek zastaraných baní, hoci je v súčasnosti celosvetovo najväčším producentom a spotrebiteľom uhlia.

Tamojší úrad bezpečnosti práce hlásil len za jediný rok usmrtenie takmer tisícky ľudí pri nehodách v uhoľných baniach, oficiálne údaje však nezávislí experti často spochybňujú.

Čchung-čching, kde sa udiala dnešná banská nehoda, je zároveň priamo administratívne spravovaným mestom, ako aj provinciou. Leží na hornom toku veľrieky Jang c'-ťiang a z demografického hľadiska je jedným z najľudnatejších miest v Číne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.