Požiar a výbuchy v Pakistane zabili najmenej 10 pracovníkov lodeníc

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP/Fareed Khan

Karáči 1. novembra (TASR) - Najmenej desať ľudí prišlo o život a vyše 50 ďalších utrpelo zranenia v dôsledku série výbuchov, ku ktorým došlo počas demontáže vyradenej lode na juhu Pakistanu. Informovala o tom pakistanská televízia Dunya News.

Tragickú udalosť zaznamenali v lodeniciach Gadání neďaleko mesta Karáčí, ktoré patria medzi najväčšie zariadenia na demontáž starých lodí na svete.

O život prišli a zranenia utrpeli robotníci, ktorí pracovali na zošrotovaní vyradeného ropného tankera. Viacerí si zachránili život skokom do mora.

Ďalších 100 až 200 osôb môže byť stále uväznených vo vnútri horiacej lode. Snahy o likvidáciu požiaru a záchranu robotníkov komplikujú obavy z ďalších hroziacich výbuchov. Na mieste zasahovali desiatky hasičov a záchranárov.

Polícia predpokladá, že išlo o nehodu, avšak presnú príčinu požiaru a následných explózii objasní až ďalšie vyšetrovanie.

Prípady zranenia či úmrtia zamestnancov v lodeniciach Gadání sú podľa agentúry AP pomerne časté vzhľadom na slabú úroveň dodržiavania bezpečnostných predpisov. Na demontáži lodí tam pracujú tisíce robotníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.