Do kín prichádzajú Rozprávky pre Emu v podaní Vetchého a Geislerovej

Herečka Anna Geislerová Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 1. novembra (TASR) - Do českých a slovenských kín mieri nová romantická komédia Rozprávky pre Emu (Pohádky pro Emu) s Aňou Geislerovou a Ondřejom Vetchým v hlavných úlohách. Režisér a autor scenára Rudolf Havlík si pre svoj druhý celovečerný film zvolil tému hľadania lásky a šťastia aj za cenu, že sa musíte vzdať svojho pohodlia a podstúpiť nečakané dobrodružstvo.

Láskavý príbeh zasadený do Prahy v čase adventu prinesie na plátna kín predvianočnú náladu a svojou dojímavou témou aj nádej. Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý potvrdili, že medzi nimi funguje "herecká chémia". "Práca s oboma bola úplne profesionálna a sledovať tých dvoch, ako dokážu na svojich postavách pracovať a premýšľať o nich, je ohromne motivujúce," poznamenal Rudolf Havlík, spisovateľ, scenárista a režisér, vášnivý cestovateľ, ktorý väčšinu voľného času trávi v Ázii. Ondřeja Vetchého chcel obsadiť už do svojho debutu Zejtra napořád (2014), herec však účinkovanie v Havlíkovom prvom filme z časových dôvodov odmietol. Dokonale mu to však vynahradil v Rozprávkach pre Emu. "Ondřej je nielen skvelý herec, ale tiež strašne vtipný človek. Rozhodne ho nevnímam len ako toho chlapáka, ktorého mnohokrát hral, a preto som ho chcel ukázať aj ako človeka, ktorý môže byť zraniteľný, nevie si so všetkým rady a v snahe, aby všetko bolo v poriadku, sa do situácie stále viac zamotáva," vysvetlil Rudolf Havlík.

Vetchý si zahral Petra Millera, ktorý žije a pracuje už niekoľko rokov v Londýne, kam odišiel, keď sa nezhodol s otcom a definitívne s ním ukončil kontakt. Nemá rodinu a živí sa ako právnik, ktorý pomáha Britom pri imigračných záležitostiach a odhaľovaní falošných manželstiev za účelom získania britského občianstva. Zabehaný životný rytmus preruší správa z Prahy, ktorú Peter považuje za omyl alebo zlý vtip. Mesiac pred Vianocami sa dozvie, že je otcom osemročnej Emy a po nehode jej matky aj jej jedinou šancou, ako sa vyhnúť detskému domovu. Spolužitie s dcérou, o ktorej existencii doposiaľ nemal tušenie, prevráti Millerovi život hore nohami. Musí tiež presvedčiť sociálku, že rodičovskú úlohu zvládne. Preto musí nutne nájsť pre Emu matku, hoci už dávno prestal veriť na lásku.

Emu stvárni talentovaná Ema Švábenská, ďalej hrajú Marek Taclík, Anna Polívková, Vilma Cibulková, Oldřich Vlach, Jana Bernášková, Petr Čtvrtníček, Jiří Dvořák a iní. Titulná pieseň filmu pochádza z autorskej dielne populárneho českého speváka Michala Hrůzu, ktorý Rozprávky pre Emu považuje za jeden z najlepších českých filmov poslednej doby: "Je to veľmi emotívny príbeh a navyše na aktuálnu tému - veľa ľudí sa v dnešnej dobe rozhoduje, či voliť kariéru a profesijný život, alebo, naopak, rodinu, deti."

Rozprávky pre Emu prináša do slovenskej kinodistribúcie od 3. novembra Continental film.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.