V Prešove budú mať 15 nových trolejbusov

Ilustračné foto Foto: TASR/Jozef Poliak

Prešov 4. novembra (TASR) – Dopravný podnik mesta Prešov obnoví svoj vozový park o 15 kusov nových trolejbusov. Mesto získalo na ich kúpu dotáciu z Operačného programu integrovaná infraštruktúra vo výške 8,3 milióna eur. Vozidlá vyrobia v Čechách. Ako informovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová, proces verejného obstarávania bol ukončený, súťaž vyhrala spoločnosť Škoda Electric.

Vozidlá firma vyrobí a dodá v priebehu 1. polroka 2017. Na prešovské ulice vyrazí desať kusov vozidiel typu 31 Tr trojnápravových nízkopodlažných asynchrónnych s kĺbovou verziou a päť kusov dvojnápravových nízkopodlažných trolejbusov typu 30Tr. Nové vozidlá budú vybavené výkonnou klimatizáciou a prehľadným informačným systémom. Vďaka takzvanému kneelingu sa trolejbus v zastávke nakloní až k hrane chodníka.

Súčasťou kontraktu je aj opcia na dodávku ďalších desiatich trolejbusov v klasickom i kĺbovom prevedení. Prešovská radnica sa bude usilovať získať na ne ďalšiu dotáciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.