Žena vystupujúca ako Jane Doe stiahla trestné oznámenie proti Trumpovi

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: TASR/AP

Washington 5. novembra (TASR) - Žena vystupujúca pod pseudonymom Jane Doe dnes stiahla trestné oznámenie voči republikánskemu prezidentskému kandidátovi Donaldovi Trumpovi, v ktorom tvrdila, že ju pred rokmi - ako 13-ročné dievča - znásilnil.

S odvolaním sa na vyhlásenie advokátky obete útoku o tom na svojej webovej stránke informoval denník Guardian.

Sexuálne útoky sa odohrávali v roku 1994 v New Yorku na večierkoch usvedčeného pedofilného miliardára Jeffreyho Epsteina, ktorého súd v roku 2008 uznal za vinného za ponúkanie 14-ročných dievčat na prostitúciu. Jane Doe podala trestné oznámenie za znásilnenie aj voči Epsteinovi.

"Jane Doe nás požiadala, aby sme stiahli trestné oznámenie na Trumpa i Epsteina," uvádza sa vo vyhlásení advokátky tejto Američanky, ktorá Epsteina označila za spolupáchateľa trestného činu. Advokátka Lisa Bloomová pred tým uviedla, že jej mandantka dostala niekoľko vyhrážok. Z tohto dôvodu neprišla ani na tlačovú konferenciu, ktorá sa mala konať uplynulú stredu.

Viaceré americké médiá však toto tvrdenie i celú kauzu spochybnili, pričom poukázali na tom, že Jane Doe - skrývajúca sa pod pseudonymom - "predsa nemohla dostávať anonymné vyhrážky smrťou".

Za posledné týždne Trumpa zo sexuálnych útokov obvinilo nie menej ako desať žien. Republikánsky kandidát všetky tieto vyhlásenia považuje za vymyslené a označil ich za pokus médií skompromitovať ho pred prezidentskými voľbami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.