V okrese Zvolen a Michalovce úradovali dážď a vietor

Hasiči likvidujú požiar nad popradskou mestskou časťou Kvetnica 30. apríla 2012. Foto: TASR/Adriana Antošková

Zvolen 7. novembra (TASR) - Silný vietor vyvracal v nedeľu 6. novembra v okrese Zvolen stromy na cesty a dážď spôsobil tiež uvoľnenie skál zo svahov nad cestou. Hasiči zasahovali v katastri obce Michalková a Budča.

Podľa informácií z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, skoro ráno museli traja príslušníci HaZZ s jedným kusom techniky odstraňovať skaly zo štátnej cesty I/66 neďaleko obce Michalková. Neskoro večer zase likvidovali popadané stromy na štátnej ceste za obcou Budča v smere na Turovú.


Pre okres Michalovce platí výstraha 2.stupňa pred dažďom

Hasiči absolvovali dnes v Michalovskom okrese šesť výjazdov, v rámci ktorých odčerpávali vodu prevažne z pivničných priestorov rodinných domov. TASR o tom informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal nadnes pre Michalovský okres meteorologickú výstrahu druhého stupňa, pri ktorej sa miestami očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 50 - 90 milimetrov, ktorý predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, zároveň môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.