VIDEO: V Zážitkovom centre vedy otvorili Týždeň vedy a techniky

V poradí už 13. ročník Týždňa vedy a techniky s mottom: „Zaži vedu naživo“ slávnostne otvoril minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan (na snímke počas prehliadky priestorov Aurélia) v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave 7. novembra 2016, ktoré bolo pri tejto príležitosti prvýkrát oficiálne predstavené verejnosti. FOTO TASR – Dano Veselský Foto: TASR Dano Veselský

Bratislava 7. novembra (TASR) - Prednášky, súťaže, festivaly, workshopy a iné podujatia, čakajú na záujemcov v rámci trinásteho ročníka Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Podujatie dnes v Zážitkovom centre vedy Aurelium slávnostne otvoril minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS). Podujatie potrvá do nedele 13. novembra. Mottom je "zaži vedu naživo".

Týždeň vedy a techniky je podľa ministra jedna z najdôležitejších udalostí v rezorte školstva. „Veda je základom vzdelávania, prináša inovácie v priemysle a tak isto prispieva aj k rastu ekonomiky. Je potrebné ukázať deťom, mládeži a tak isto nielen odbornej, ale aj širokej verejnosti výsledky vedy,“ doplnil Plavčan.

V rámci slávnostného otvorenia zaznelo viacero výziev k väčšej podpore mladých začínajúcich vedcov. Podľa ministra školstva je toto jedným z hlavných cieľov predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. "Chceme pomáhať mladým vedcom aj tým, že budeme vytvárať projekty, výskumné výzvy, kde sa budú môcť hlásiť," dodal šéf rezortu školstva. Pripomenul, že v parlamente je momentálne novela zákona o Fonde na podporu vzdelávania, ktorá mladým vedcom umožní čerpanie pôžičiek.

Pre verejnosť sú počas Týždňa vedy a techniky pripravené napríklad prednášky v rámci podujatia Utorok s chémiou, interaktívna výstavu Veda netradične spolu s prehliadkou bádateľských projektov študentov stredných škôl v rámci Festivalu vedy a techniky AMAVET. Viac informácií o pripravovaných podujatiach nájdu záujemcovia na www.tyzdenvedy.sk.

Hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v  spoločnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.