Jagnešák je štvrtým kandidátom na post prezidenta olympijského výboru

Milan Jagnešák Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 7. novembra (TASR) - Štvornásobný účastník ZOH a šéf Slovenského zväzu bobistov Milan Jagnešák sa rozhodol kandidovať na post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV). Svoje plány odkryl v rozhovore pre pondelňajšie vydanie denníka Šport.

Štyridsaťsedemročný Jagnešák je štvrtý známy uchádzač o uvoľnený post prezidenta SOV, z ktorého odchádza František Chmelár. Predtým svoj zámer oficiálne deklarovali šéflekár slovenského olympijského tímu Branislav Delej, predseda Správnej rady Nadácie SOV a čestný prezident Slovenského zväzu džuda Anton Siekel a predseda Slovenskej asociácie športu na školách Marian Majzlík.

Dlhoročný pilot slovenských bobových posádok pôvodne avizoval, že postaví do volieb vlastného kandidáta, napokon sa rozhodol uchádzať o funkciu sám. Prezradil, že ako kandidáta na post šéfa SOV mal pôvodne pripraveného Petra Lednára, vysokého predstaviteľa Rádu maltézskych rytierov (KMFAP). Jagnešáka podporuje aj monacké knieža Albert, člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV). "Vysvetlil som mu situáciu a on mi vyslovil absolútnu dôveru. V prípade môjho zvolenia mám od neho prísľub, že bude mne i Slovenskej republike veľmi nápomocný, rovnako ako aj iní členovia MOV, s ktorými som sa zoznámil počas mojej dlhej športovej kariéry. Viem, že ja sám šport na Slovensku nezmením, o to sa musí postarať celá komunita. Mali by sme začať všetci ťahať za jeden koniec povrazu. Je však dôležité, kto bude pri kormidle a kam bude tá naša 'loď' smerovať," tvrdí Jagnešák.

Podľa neho SOV musí byť otvorená organizácia všetkých športových zväzov a ľudí v slovenskom športe, v ktorej sa nerozhoduje za zatvorenými dverami. "Naša činnosť musí byť transparentná. Potrebné je však aj klásť vyšší dôraz na výchovu ďalších generácií športovcov." Za svoju výhodu považuje bohatú športovú olympijskú kariéru, problematiku pozná z pohľadu športovca, funkcionára i manažéra. "Je mi ľúto, že musím konštatovať, že SOV sa za to necelé štvrťstoročie nestaral o potreby športovcov tak, ako by sa mal. Aj preto vstupujem do volieb s heslom 'Vráťme športu tvár'," dodal Jagnešák pre Šport.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.