Pri Zemianskej Oľči sa zrazili vlak a kamión, je sedem zranených

Na snímke zrážka osobného vlaku RegioJet s kamiónom, ku ktorej došlo na nechránenom železničnom priecestí pred zastávkou Zemianska Oľča krátko po 8.00 h v utorok 8. novembra 2016. Z celkového počtu 20 cestujúcich utrpelo zranenie sedem osôb. Zranený bol aj šofér nákladného vozidla. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). FOTO TASR - Milan Drozd Foto: TASR Milan Drozd

Bratislava 8. novembra (TASR) - Na nechránenom železničnom priecestí pred zastávkou Zemianska Oľča došlo dnes krátko po 8.00 h k zrážke osobného vlaku RegioJet s kamiónom. Z celkového počtu 20 cestujúcich utrpelo zranenie sedem osôb. Zranený bol aj šofér nákladného vozidla. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako informovala nitrianska krajská polícia, vodič (41) kamiónu z Maďarska prevážal obilie. S ťažkými zraneniami ho po nehode previezli do nemocnice.

Podľa hovorcu spoločnosti RegioJet Aleša Ondrůja pri nehode bola poškodená súprava vlaku, ktorá sa po zrážke vykoľajila. Spoločnosť zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu a odvoz cestujúcich.

Na snímke zrážka osobného vlaku RegioJet s kamiónom, ku ktorej došlo na nechránenom železničnom priecestí pred zastávkou Zemianska Oľča krátko po 8.00 h v utorok 8. novembra 2016. Z celkového počtu 20 cestujúcich utrpelo zranenie sedem osôb. Zranený bol aj šofér nákladného vozidla. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). FOTO TASR - Milan Drozd Foto: TASR - Milan Drozd

Pre dočasne nezjazdnú trať bude podľa Ondrůja dochádzať k meškaniu spojov. Cestujúcich budú v úseku Zemianska Oľča - Komárno prepravovať autobusy.

Ako informovala nitrianska krajská polícia, vodič (41) kamiónu z Maďarska prevážal obilie. S ťažkými zraneniami ho po nehode previezli do nemocnice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.