Po upozornení zaplatili Prievidzi neplatiči za asi 50 hrobov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Prievidza 24. novembra (TASR) - Za asi 50 hrobových a urnových miest na cintorínoch v Prievidzi zaplatili nájomcovia, ktorí mali podlžnosti, po upozornení správcom cintorínov. Pietne služby v rámci Technických služieb mesta Prievidza ich vyzvali na zaplatenie nedoplatkov pred Pamiatkou zosnulých. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

"Hroby, ktoré neboli zaplatené, začal pred Pamiatkou zosnulých označovať správca cintorínov nálepkami. Vďaka takto označeným hrobom neplatičov sa mu podarilo vymôcť zaplatenie asi 50 hrobových a urnových miest a ďalší nájomcovia hrobových miest hlásia, že prídu vyrovnať nezaplatený nájom," uviedol Ďureje.

Na povinnosť platiť nájom za hrobové miesta upozorňuje správca cintorínov opakovane, pričom rovnako žiada, aby ľudia nahlasovali aj ďalšie informácie ako zmenu adresy nájomcu či jeho prípadné úmrtie. "Pri neoznámení týchto skutočností totiž vznikajú po úmrtí nájomcov hrobov problematické situácie," skonštatoval hovorca mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.