Albánske mesto Kamza udelilo čestné občianstvo Donaldovi Trumpovi

Donald Trump Foto: TASR/AP

Tirana 24. novembra (TASR) - Albánske mesto Kamza, ktoré je známe tým, že svoje ulice pomenúva po svetových metropolách a osobnostiach, vyhlásilo novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa za svojho čestného občana.

Vedenie mesta jednohlasne hlasovalo za Trumpa, ktorého označilo za "revolučný model nového demokratického poriadku, ekonomického experta, zahraničnopolitického vyjednávača, obľúbeného a šikovného rečníka a vodcu moderných čias", informovala dnes tlačová agentúra AP.

Stredajšie rozhodnutie mesta vyzdvihlo, že Trump "ponúka najlepšiu nádej všetkým Američanom, ktorí majú oprávnene pocit, že ich politická trieda zradila".

Mesto Kamza leží neďaleko albánskej metropoly Tirana a jeho starostom je predstaviteľ opozičnej stredopravej Demokratickej strany Xhelal Mziu. Ten sa na Facebooku pochválil dvojicou fotografií, na ktorých Trump i on v zhodnom postoji ukazujú zdvihnutou pravou rukou víťazné V.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.