Do centra Žiaru nad Hronom sa zatúlala koza, hľadá sa jej majiteľ

Ilustračné foto. Foto: Tablet.TV

Žiar nad Hronom 29. novembra (TASR) - Žiarski mestskí policajti riešili v pondelok 28. novembra kuriózny prípad. V centre mesta odchytili zatúlanú bielu kozu.

Ako priblížil náčelník Mestskej polície v Žiari nad Hronom Róbert Šiška, približne po 15.00 h dostali policajti telefonické oznámenie, že pri hoteli v centre mesta sa pohybuje koza. "Na miesto bola vyslaná hliadka, vzápätí bol prijatý ďalší identický oznam," priblížil.

Keďže sa k zatúlanému zvieraťu nikto nehlásil, hliadka MsP ju odchytila. "Zisťovali sme, či náhodou neušla z minizoo. To sa však nepotvrdilo. Tak kontaktovali jedného miestneho podnikateľa, ktorý chová kozy. Ten si ju zatiaľ zobral, kým sa neprihlási skutočný majiteľ," dodal Šiška.

Zatúlané kozľa nie je prvým kurióznym prípadom, s ktorým sa žiarski mestskí policajti stretli. Šiška si spomína aj na zatúlaného koňa v uliciach mesta, dravce vypadnuté z hniezda či hada v pivničných priestoroch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.