Klub darcov v Nitre podporí štyry verejnoprospešné projekty

Ilustračné foto Foto: TASR

Nitra 1. decembra (TASR) – Klub darcov Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) podporí tento rok štyri verejnoprospešné projekty celkovou sumou 3000 eur. Jeho členovia rozhodli, že grant získajú aktivity občianskeho združenia Viac ako učenie. To bude pre žiakov škôl organizovať vedecké workshopy a konferencie, na ktorých si deti vyskúšajú prácu fyzika.

Podporená bola aj neformálna skupina ľudí, ktorí pri románskom kostolíku v Dražovciach pravidelne organizujú piknik Raňajky v tráve. Klub darcov podporil tiež projekt občianskeho združenia Šok s názvom Šach pre hmat. V rámci jeho aktivít členovia združenia v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska upravia šachové súpravy tak, aby s nimi dokázali hrať aj nevidiaci. Grant získal aj projekt Osada Lupka pre všetkých. V rámci jeho aktivít chce združenie Nitravia vybudovať na Lupke oddychovú zónu pre návštevníkov a organizovať podujatia s tematikou starých slovanských remesiel.

Do Klubu darcov sa tento rok zapojilo 182 ľudí, ktorí sa rozhodli svojím finančným príspevkom pomôcť pri realizácii verejnoprospešných aktivít v Nitre. "Ukázali, že dianie v meste ich zaujíma a majú chuť podporiť dobré neziskové nápady. V Klube darcov sa každoročne stretáva množstvo zaujímavých ľudí a vládne tu príjemná rodinná atmosféra. Teší nás, keď vidíme, ako sa každý rok zapája viac a viac darcov, ktorí sa následne na podporených projektoch aj sami zúčastňujú," hovorí PR manažérka NKN Romana Bojdová. Ako pripomenula, členstvo v Klube darcov nie je podmienené venovaním vysokej sumy. Príspevkom od desať eur získa darca okrem pozvánky na spoločenské podujatie aj hlasovacie právo, vďaka ktorému môže hlasovať za projekty, ktoré by v Nitre a okolí privítal. Autormi projektov sú občianske združenia, školy, neziskové organizácie a neformálne skupiny občanov. "Podmienkou podpory týchto projektov je ich neziskovosť, prínos pre komunitu či transparentná realizácia a vyúčtovanie nákladov," dodala Bojdová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.