Bratislavské letisko vybavilo v novembri 99.425 cestujúcich

BTS Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 1. decembra (TASR) - Bránami Letiska Milana R. Štefánika v Bratislave prešlo v novembri tohto roku 99.425 cestujúcich. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej to predstavuje najvyšší počet cestujúcich za posledných osem rokov.

"Osemročný rekord v počte vybavených cestujúcich v novembri je dôkazom, že náš obchodný model je nastavený správne a zabezpečuje od začiatku roka každý mesiac rekordný rast," konštatoval generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

V porovnaní s novembrom minulého roka sa počet cestujúcich v Bratislave zvýšil o 8 %. Zároveň medziročne o 3 % narástol počet pohybov lietadiel na 1793 odletov a pristátí. O 1 % však v novembri pokleslo množstvo vybaveného leteckého nákladu na 2050 ton.

Celkovo vybavilo letisko za 11 mesiacov tohto roka 1,65 milióna cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. "Pozitívne čísla vykazuje aj celkový doterajší počet pohybov lietadiel - 24.022 letov je o 4 % viac ako minulý rok," vyčíslila Ševčíková.

Bratislavskému letisku podľa jej slov zároveň rastie aj množstvo vybaveného leteckého nákladu, a to od začiatku roka o 7 % na 20.595 ton.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.